Güzelyalı de trafikten, ana caddenin kirliliği, hareketliliği ve gürültüsünden uzak 350m² kapalı alan ve 360m²bahçeye sahip, depreme dayanıklılığı İstanbul İl Bayındırlığı tarafından onaylanmış ve Milli Eğitim Bakanlığından ruhsatlı okulumuzda;

7 adet geniş sınıfımız
30m² büyüklüğünde etkinlik salonumuz
Oyun Parkımız
Tarım alanımız
Kum Havuzumuz
Sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltılarımızın hazırlandığı ve sunulduğu mutfağımız
6 klozet 6 lavabo
2 öğretmen ve veli tuvaletlerimiz bulanmaktadır.

Kurumumuz Doğalgaz ile ısıtılmaktadır. Okulumuzda yangın yönetmeliğine uygun yangın merdiveni, yangın söndürme cihazları ve duman detektörleri bulunmaktadır.

Kurumumuzda ilk yardım dolabı bulunup her türlü donanıma sahiptir. Tüm eğitim personeli ilk yardım bilgisine sahip olup her yıl bir sağlık kurumu tarafından güncellenmektedir. Acil tedbir planları, deprem yönetmeliği ve tüm yangın söndürme ekipmanlarımız mevcuttur.

İki ayda bir sağlık bakanlığı tarafından denetlenen kurumumuzda yıllık aylık ve günlük temizlik planlarına uygun hijyen sağlanmaktadır ayrıca gıda güvenliği ve kontrolü açısından günlük menü numunesi alınarak 72 saat boyunca muhafaza edilir.

Zehra Anaokulunda yaparak ve yaşayarak öğrenen çocuklar, seçtikleri etkinliklerin içinde aktif olarak yer alırlar. İçinde bulundukları çevre ve yaşadıkları olaylarla öğrenmelerini gerçekleştiren Zehra çocukları neleri öğreneceklerini kendileri seçerler. PYP, GEMS, ÇOKLU ZEKA, MONTESSORİ gibi eğitim yaklaşımlarını içeren Türk eğitim sisteminin çerçevesinde eklektik bir eğitim yaklaşımı ile, öğrenmenin gerçekleşebilmesi için işitsel, dokunsal, görsel gibi birden fazla uyarana hitap edebilecek öğrenme teknikleri kullanılmaktadır. Çocukların ne yapamadığı değil, neleri yapabildiği üzerine yoğunlaştığımız bu sistemde etkinlikler çocukların yaş, yetenek ve ilgi alanlarına göre düzenlenmektedir.

Vizyonumuz

Yarınlarımızı emanet edeceğimiz çocuklarımızın eğitimlerini mutlu sürdürmeleri için ‘SEVGİMİZİ, BİLGİMİZİ ve HOŞGÖRÜMÜZÜ’ onlarla paylaşıyoruz. Çocuklarımızın okul ortamında düzgün davranış modellerini öğrenmesi, kendine güven duyması, motor hareketlerinin geliştirilmesi, akranlarıyla ve öğretmenleriyle uygun iletişim kurmayı öğrenmeleri, görsel-işitsel becerilerinin arttırılması ve sosyalleşmelerini sağlamayı amaçlar.

Misyonumuz

Yaşama saygılı,
Ulusal ve evrensel değerlerini özümsemiş,
Kendini tanıyan,
Sorunlara çok yönlü bakabilen,
Bilgiyi ezbere dayalı olarak değil, araştırarak, sorgulayarak, yaşayarak öğrenen,
Kendi haklarını korurken başkalarının haklarına saygı gösteren,
Hoşgörülü,
Sosyal sorumluluk projelerinde aktif olarak rol alabilen,
Üretken bireyler olmak üzere eğitim alırlar.

Çalışma Saatleri

Pazartesi

SABAH:08:00 AKŞAM:18:00

Salı

SABAH:08:00 AKŞAM:18:00

Çarşamba

SABAH:08:00 AKŞAM:18:00

Peşembe

SABAH:08:00 AKŞAM:18:00

Cuma

SABAH:08:00 AKŞAM:18:00

Cumartesi

-

Pazar

-

Adres

Adresimiz:

Güzelyalı Mahallesi, Hakan Sk. No:15, 34903 Pendik/İstanbul