KURUCUMUZ

Hakan CENGİZ

1981 İ.T.Ü İnşaat Fakültesi mezunu olan ve Mühendisliğinin ilk yıllarını yurt dışında okul inşaatlarında  şantiye şefliği ve bölge müdürlüğü yaparak geçiren kurucumuz İlkokul Öğretmenliği ve Müdürlüğü yapan bir babanın ilk çocuğudur. Çok sevdiği ve başarıyla yaptığı Mühendislik mesleğinin yanında turizm de dahil bir çok sosyal iş kolunda çalıştıktan yıllar sonra eğitim sektörüne girmesinde, İlk öğretmeni kendi babası olan bir çocuğun ona duyduğu sevgi, hayranlık ve saygının oynadığı rolün büyük olduğunu ifade etmektedir.

Fenerbahçe Spor Klübünde uzun yıllar voleybol oynayan, voleybol antrenörlüğü yapan ve bir çok genç sporcu yetiştiren kurucumuz şu anda klüpte Yüksek Divan üyesidir. Sporu çok seven ve sporun çocuk gelişimindeki önemini bilen ve oğlu Dünya’ya da bu ruhu aşılayan kurucumuz, Milli Yelken takım kadrosunda defalarca yurt dışına giden ve Türkiye’yi temsil etme şansını yakalayan oğluna verdiği en güzel hediyenin bu olduğunu düşünmektedir.

Dünya adındaki oğluyla beraber yeşil ve doğal bir bahçe içinde yaşamayı planlayarak, bizzat kendi projesini çizip yaptığı binayı, yeni çocuklar yetiştirmek üzere Yeni Dünyalar Anaokulu na dönüştüren kurucumuz, her çocuk kendi başına bir Dünyadır düşüncesiyle “her çocuk için birebir ilgi ve sevgi” felsefesi ışığında onların en iyi şekilde eğitim görmeleri için zamanın tüm olanaklarından en verimli şekilde faydalanılmasını ve eğitim planlamasının ona göre yapılmasını ilke edinmiştir.

Türkiyemizin, Atatürk ilke ve devrimlerine gönülden bağlı Ülkesini ve insanlarını seven, iyi eğitim almış, özgüveni tam, aklını doğru kullanabilen, azimli, bilgili bireyler yetiştirerek, çok daha iyi ve hak ettiği yerlere geleceğini düşünen ve böyle bir Türkiyede yaşamayı düşleyen kurucumuz, yaptığı işi ayrıca kutsal bir görev olarak da görmektedir.

BİNAMIZ
Ataşehir Yeni Dünyalar Anaokulu Ataşehir Villalar bölgesinde, 2005 yılında kullanılmaya başlanan, yeni deprem

yönetmeliğine göre depreme dayanıklı olarak inşa edilen 410 m2 iç kullanım alanı olan bir bahçeli villada kurulmuştur. Bina Okulumuzun mülkiyetindedir.

  Yapı kullanım izni (iskan) alınmış olup Teknik Sistem Yapı Denetim firmasının denetlemeleri, Bayındırlık ve İskan Bakanlığı ve İstanbul Belediyesi İtfaiyesinin incelemeleri sonunda  Anaokulu binası olarak kullanılması için teknik onay verilmiştir. Sınıf zeminleri ahşap parke , diğer bölümler seramiktir.

  Çocuklarımız, tamamen doğal bir ortamda her gün açık hava oyunları ile hem eğlenebilecek hem de toprakla tanışıp sebze bahçemizdeki bitkileri, yedikleri yiyeceklerin nasıl büyüdüklerini görüp gelişimi ve değişimi fark edebilecekleri Çok geniş bahçemizden hava şartlarının imkan verdiği ölçüde sürekli faydalanabileceklerdir.

BAHÇEMİZ

Okulumuzun bahçesi toplam 420 m2 dir. Bu alanın tamamı çimlendirilmiş ve oyun alanı olarak öğrencilerimiz için düzenlenmiştir.Velilerimiz için bahçemizin Ataşehire bakan kısmında özel oturma bölümü yapılmıştır. Bu bölümde çocuklarını almaya gelen velilerimiz, çocuklar o hiç bitmeyen “son kez” oyunlarını oynarken, dinlenme imkanı bulabilecekler. Oyun parkımız

GÜVENLİK, HİJYEN

Ataşehir Girne Caddesi ile Şengün Sok. arasında Ataşehir ilkokulunun 50 m yukarısında, iki ayrı parsele kurulu, deneyimli kadrosu, geniş oyun bahçesi, doğal oyun alanları, profesyonel eğitim araçları ile çocuklarımız için en iyinin düşlendiği okulumuzda hijyen ve güvenlik ön planda tutulmuştur. Okulumuzda sürekli güvenlik personeli bulunmaktadır ve Öğrencilerimiz bahçemizde oyun oynarlarken dahi  güvenlik elemanımız onların emniyeti için bahçede bulunmaktadır.

EĞİTİM KADROMUZ

Eğitim kadromuz Üniversitelerin  Psikoloji ve çocuk gelişimi bölümünden ve Meslek Liseleri çocuk gelişimi mezunu Usta Öğreticilerden oluşmaktadır. Bilgi ve tecrübelerinin yanı sıra güleryüzlü , ilgili ve sevgi dolu eğitim kadromuzla tanışmak için 0216 455 6050 nolu telefondan randevu isteyiniz. Çocuğunuzla beraber okulumuzda geçireceğiniz ücretsiz deneme süreci bizler için Kadromuzu, Okulumuzun imkanlarını ve eğitim anlayışımızı sizlere tanıtabilme fırsatı olacaktır.

PROGRAMLARIMIZ

Okulumuz da hafta içi hergün 08.30- 16.30 arası tam gün eğitim yapılmaktadır.

Tam Gün                08.30 – 16.30 arası yemekli  (Kahvaltı, Öğle yemeği, İkindi kahvaltısı)   Örnek Aylık Menü

Yarım gün Sabah   08.30 – 13.00 arası yemekli. (Kahvaltı, Öğle yemeği)
Yarım gün Öğle   12.00 – 16.30 arası yemekli. (Öğle yemeği, İkindi kahvaltısı)

Oyun Grubu            09.15 – 11.15 veya  13.30  –  15.30 arası

Ücretsiz Deneme avantajı ayrıntılarını öğrenmek için bilgi alınız.

Yoğun çalışan Ebeveynler için  07.45 -18.00 arası Ebeveyn Destek Programımız vardır.

Okulumuz resmi tatiller dışında açıktır. 

Oyun Grupları haftada 2 gün 2 saat Öğretmenle çocuğun birebir vakit geçirdiği ve okula uyumun ve kendi yaş grubu sınıfına dahil olmanın amaçlandığı,en az 5 yarım gün devam edilen bir programa dahil olabilmek için uygulanan oyun gruplarıdır.

Çalışma Saatleri

Pazartesi

08.30- 16.30

Salı

08.30- 16.30

Çarşamba

08.30- 16.30

Peşembe

08.30- 16.30

Cuma

08.30- 16.30

Cumartesi

-

Pazar

-