Yankı Anaokulu 2007 yılında ‘‘İcadiye Çocuk Kulübü Ve Yetenek Geliştirme Merkezi’’ adıyla kendileri de eğitimci olan Burcu Kurdeş ve Ebru Şahin tarafından kurulmuştur.

2010 yılında ‘‘Yankı Anaokulu’’ adını alarak Milli Eğitim Bakanlığına bağlı özel okullar arasında yerini almıştır.
240 m2 iç kullanım alanı , 250 m2 açık oyun alanı olan okulumuzda , yemek salonu, etkinlik odaları, her katta çocuk lavaboları ve dinlenme odası mevcuttur.Binamız yeni deprem yönetmenliğine uygun olarak inşa edilmiş olup iç dizayn tamamen çocuklarımızın güvenliği ve konforu esas alınarak hazırlanmıştır.

3-6 yaş arası çocuklar için eğitim ve öğretim hizmeti verilen okulumuzda ; tam gün, uzun yarım gün, kısa yarım gün ve oyun grubu olmak üzere dört farklı program uygulanmaktadır.Kurumumuz yıl boyu açıktır ve yaz aylarında M.E.B okulöncesi yaz okulu programı doğrultusunda eğitim ve öğretime devam edilmektedir.Yaz okulu programımızda haftanın belirli günleri yüzme eğitimi verilmektedir.

‘‘Gelişim bir bütündür ve çocuğun tüm gelişim alanları ayrı ayrı desteklenmelidir’’ düşüncesi esas alınıp Howard Gardner’ın Çoklu Zeka Kuramını benimseyen çok yönlü bir eğitim uygulanmaktadır.Bu doğrultuda okulumuzda güler yüzlü,sevecen , tecrübeli uzman kadrosuyla İngilizce,drama,el sanatları, müzik-ritm-orf, bilim ve teknoloji,beceri koordinasyon, cooking,bilgisayar ve mandala branşları verilmektedir.

Çocuklar geleceğe gönderdiğimiz ve asla göremeyeceğimiz mesajlardır. Gelin bu çiçeklerin ellerinden tutalım ve güçlü tohumlar ekip dünyayı süsleyelim…

Çalışma Saatleri

Pazartesi

SABAH:08:00 AKŞAM:18:00

Salı

SABAH:08:00 AKŞAM:18:00

Çarşamba

SABAH:08:00 AKŞAM:18:00

Peşembe

SABAH:08:00 AKŞAM:18:00

Cuma

SABAH:08:00 AKŞAM:18:00

Cumartesi

-

Pazar

-

Adres

Adresimiz:

İcadiye Mahallesi, Makastar Sokak, No:45 Üsküdar/istanbul