Özel Bayrampaşa YA-PA Anaokulu; Okul Öncesi Eğitim’de yetenekleri yaşayarak öğrenme yöntemleri ile ortaya çıkaran ve sonraki eğitim sürecine hazırlayan bir eğitim programı sunuyor.

Bayrampaşa YA-PA Anaokulu eğitim programının amacı; çocukların bedensel, zihinsel, duygusal ve sosyal yönden gelişimlerini desteklemek, temel becerileri kazandırmak, olumlu benlik kavramı geliştirmesine, kendini ifade etmesine, özdenetim kazanmasına olanak tanımak, öğrenme isteği ve merak duygusunu uyandırmak, yaratıcılıklarını geliştirmektir.

Okul öncesi eğitimden başlayarak okuma alışkanlıklarının kalıcı olmasını hedefleyen Sınıf Kütüphanesi’nde her gün belirli periyotlarla okuma saatleri düzenleniyor.

Çocukların Türkçeyi doğru ve güzel konuşmalarına önem vermenin yanısıra yabancı dile ilgilerini arttıracak, öğrenme istek ve merakı yaratacak dinleme, anlama ve konuşma becerisi kazanacakları ortamlar sağlanır.

Uzman ekip tarafından seçilen oyuncaklar ve eğitim materyalleri ile 3-6 yaş grubu öğrencilerimizin tüm gelişim alanlarını destekliyoruz. Öğretmenlerimizin sınıflarında uygulayacakları aylık, haftalık ve günlük eğitim planların değerlendirilmesi YA-PA Okul Öncesi Eğitim Yayınları’nın uzmanları tarafından hazırlanıyor. Program içeriğimiz doğrultusunda aylık gezi organizasyonları gerçekleştirilir.

Kurumumuzda Kindermusik Yabancı Dil Programı uygulanmaktadır. Kindermusik’in dünyaya nam salmış şöhreti, neredeyse yarım yüzyılı aşkın bir tarihe dayanıyor. 1960’lı yılların sonlarında, kreşe giden çocuklar için müzik ve hareketi temel alan müfredat, eğitim uzmanları tarafından Almanya’da geliştirildi. ‘Dinle ve hareket et’, ‘oyna ve büyü..’ İşte bu Kindermusik; yeni doğmuş bebekler, emekleyenler, okul öncesi yaştaki çocuklar ve küçük çocuklar için en güvenilen müzik ve hareket programı..

Özel YA-PA Bayrampaşa Anaokulu; çağdaş yöntem ve tekniklerle verilen satranç, müzik,  modern dans,  yaratıcı drama ve Mental Aritmatik dersleriyle minik öğrencilerini hayata hazırlıyor.

Tüm programda aktif olarak katılabilecekleri bir öğrenme, oyun ortamı sağlayarak ilgi, yaşantı ve beceri kazandırmak, estetik zevkleriyle çevreye duyarlılığı, insanlar arası ilişkilerde problem çözümüne yönelik davranışları kazanmalarına imkan sağlanmaktadır.

Özel Bayrampaşa YA-PA Anaokulu, okul öncesi dönemde, öğrencilerin farklı becerilerini keşfetmeyi önemsiyor. YA-PA Okul Öncesi Eğitim’in akademik kadrosu tarafından hazırlanan Bireysel Gelişim Testi ile öğrencilerimizin 7 farklı zeka alanındaki durumunu değerlendiriyoruz. Değerlendirme sonucunda öğrencilerimizin baskın zeka alanlarını belirledikten sonra sunduğumuz rapor ve bireysel veli görüşmeleri ile desteklenmesi gereken alanlar için önerilerde bulunuyoruz.

Bayrampaşa’da okul öncesi eğitim anlayışı modern hayata uygun olarak değişiyor…

          Sınıf duvarlarını aşan eğitim anlayışı ile tanışın…

 

 KURUM İLKELERİMİZ

ATATÜRK ilke ve devrimlerine bağlılık.

Bilimsel düşünme ve akılcılık.

Çağdaşlık.

Yeniliklere ve gelişmelere açıklık.

Kişisel bakım ve temizlik.

Sevgi

Şefkat

Duyarlılık

Çocuğa ve çocuk haklarına saygılı olmak.

Zengin ve keyifli eğitim ortamları yaratmak.

Çocuğa ve veliye gerçekçi geribildirim vermek.

Okul ve sınıf ortamında sağlık ve güvenliğini önemsemek.

Sınıfta önyargısız fırsat eşitliği sunmak.

Temel evrensel değerleri benimsemek.

Alçakgönüllülük.

Temiz ve düzenli olmaya özen göstermek.

Güler yüzlü ve saygılı davranış.

Dayanışma ve paylaşım.

Araştırmacı ve bilimsel düşünceye sahip olmak.

Girişimci olmak.

Çok yönlü olmak.

Sanatsal beğeni ve estetik anlayış sahibi olmak.

Kendisiyle barışık, üretken ve uyumlu bir kişilik sahibi olmak

Çalışma Saatleri

Pazartesi

09:00/16:00

Salı

09:00/16:00

Çarşamba

09:00/16:00

Peşembe

09:00/16:00

Cuma

09:00/16:00

Cumartesi

-

Pazar

-