İstanbul Arnavutköy’ de bulunan Özel Villalar Anaokulu, çocukların konforunun sağlanması ve ihtiyaçlarının eksiksiz karşılanması için her ayrıntının özenle dizayn edildiği bir okuldur.

  • Anaokulu standartlarının yönetmelikler çerçevesinde uygulandığı okulun depreme dayanıklılık raporu ve yangına alınan önlemler ile ilgili sertifikaları bulunmaktadır.
  • Okul içinde ve bahçesinde özel güvenlik sistemleri bulunmaktadır. Çocukların sağlığının da ihmal edilmediği okulda, kullanılan tüm malzemeler, oyuncaklar, etkinlik materyalleri ve oyun parkı malzemelerinin birinci sınıf, çocukların sağlığına zarar vermeyen malzemeler olması sağlanmıştır. Bahçede yeşillikler içerisinde oyun oynama imkanı bulan çocuklar, oyun parkı oyuncakları ile de serbest zaman etkinliklerinde güzel vakit geçirmektedirler.
  • Okulda hijyen kurallarının tam olarak ve devamlı olmasına özellikle dikkat edilmektedir.
  • Üç öğün yemek verilen yemekhanede, aylık olarak hazırlanmış olan menüler çocuklara hazırlanıp sunulmaktadır.
  • 5-6 yaş gurubuna özel Türkçe, Matematik, Fen Fizik ve Beden Eğitimi derslerinin bulunduğu branş dersleri eğitimi bulunmaktadır. Daha küçükler içinse uyku ihtiyaçlarını karşılamak için özel uyku odaları bulunmaktadır. Çocuklara verilen dersler, uygulamalı olup, onların görerek, deneyerek, sebep-sonuç ilişkisini kavrayarak öğrenmeleri sağlanmaktadır.
  • Okulda tüm yaş guruplarına İngilizce eğitimi verilmektedir. Ders saatinde öğretilen İngilizceye gün içerisindeki etkinliklerde de yer verilerek öğrenilenlerin pekiştirilmesi ve kalıcı olması sağlanmaktadır.
  • Çocuklara spor etkinliği olarak her gün jimnastik etkinlikleri yaptırılmaktadır. Drama derslerinde çocukların sanata olan ilgileri pekiştirilmekte, yaratıcılıklarının geliştirilmesine destek olunmaktadır. Okulun servis hizmeti bulunmaktadır.
  • Bilinçli ve dikkatli şoförler, yönetmelikler çerçevesinde eksiksiz donanımlı servisler ve yardımcı öğretmenler ile yolculuk yapan çocuklarınızın güvenle yolculuk yapmaları sağlanmaktadır. Genellikle velilerin katılımının istendiği gezi kulübü etkinlikleri, çocukların görerek öğrenmelerine fırsat oluşturmaktadır. Velilerin katılımı ile aile ve öğretmenleri ile güzel ve eğlenceli zaman geçiren çocuklar aynı zamanda yeni bilgileri kalıcı bir şekilde görerek öğrenmektedirler.
  • Müzik etkinlikleri çocukların eğlendikleri ve aynı zamanda yeni şeyler öğrendikleri etkinliklerdir. Ritim duygusu kazanan çocuklar, müzik etkinliklerinde basit müzik aletlerini çalmayı da öğrenmektedirler. Bireysel olarak ya da gurup olarak şarkılar öğrendikleri ve söyledikleri müzik etkinlikleri çocukların en .ok eğlendiği etkinlikler arasında yer almaktadır.

Çalışma Saatleri

Pazartesi

08:00 -18:00

Salı

08:00 -18:00

Çarşamba

08:00 -18:00

Peşembe

08:00 -18:00

Cuma

08:00 -18:00

Cumartesi

-

Pazar

-

Adres

Adresimiz:

Karlibayir Mah. Kazim Karabekir Caddesi İhtişam Sokak No:3-5 Arnavutköy/istanbul

E-posta:

-

Web:

-