TARİH KOLEJİ’NDE EĞİTİME İLK ADIM…

4 yaştan itibaren İngilizce ve Almanca eğitimine başlayan Tarih Koleji öğrencileri eğitim hayatlarının temellerini bu farklılıkları ile şekillendirirler.
Tarih Koleji anasınıfı öğrencisi olmak bu nedenle bir ayrıcalıktır.18 kişilik özel sınıflarda teknolojik donanım ve çağın gereklerine uygun aldıkları eğitimde ilkokul eğitimine adım atarlar.

İngilizce,Almanca, fen ve doğa, resim, müzik,görsel sanatlar, beden eğitimi ve branşında uzman okul öncesi eğitmenleri, rehberlik servisiyle birlikte Tarih Koleji’nde anasınıfı öğrencilerine tek bir öğretmen değil güçlü bir kadro hizmet eder. Bu süreçte, Okul olgunluğu kavramından hareketle öğrenmede duyuşsal, fiziksel ve bilişsel becerileri göz önünde bulundurulur.

Tarih Koleji okul öncesi öğrencileri , Almanca ve İngilizce ile tanışırken aynı zamanda Native öğretmenleri ile de diksiyon ve ifade güçlerini artırlar. 8. sınıf sonunda minimum A2 seviyesinde yabancı dile sahip olur, uluslararası sınavlardan aldıkları belgelerle başarılarını taçlandırırlar.

Fen ve Doğa dersinde 1.sınıf Hayat Bilgisi programına geçiş kolaylaştırılır. Müzik, Görsel Sanatlar ile Oyun ve Fiziksel etkinlik saatlerinde sanat ve kültür ortamlarıyla tanıştırılır. Stratejik düşünme güçleri arttırılırken temel eğitim programında öğrenme disiplini alırlar.Proje çalışmaları ve kültürel gezilerle vizyonlarını geliştirirler.

Aileler ve eğitim kadrosu arasında güçlü ve hızlı bir bağ vardır. İletişim ve bilgi paylaşımı Tarih Koleji ilkeleri çerçevesinde çözümcü ve öngörücüdür.Tarih Koleji velileri öğrencilerinin başarılarını her yönüyle takip ederler.

Çalışma Saatleri

Pazartesi

SABAH:08:00 AKŞAM:18:00

Salı

SABAH:08:00 AKŞAM:18:00

Çarşamba

SABAH:08:00 AKŞAM:18:00

Peşembe

SABAH:08:00 AKŞAM:18:00

Cuma

SABAH:08:00 AKŞAM:18:00

Cumartesi

-

Pazar

-

Adres

Adresimiz:

Nişanca Mahallesi, Eyüp Sultan Blv No:54, 34050 Eyüp/İstanbul, Türkiye