Ülkemizin en kalabalık şehri olan İstanbul’un Avrupa yakasında, Bayrampaşa’da faaliyette bulunan okul öncesi eğitim kurumlarından biri de Özel Şuayip Anaokulu’dur. Kısaca Şu-Ku Anaokulu olarak da tanıtım materyallerinde ismine rastlanabilen bu eğitim yuvası 3 ile 6 yaş arası öğrencileri ilkokul seviyesine çıkartmayı hedeflemektedir. Okul öncesi eğitimin çok önemli olduğunun bilincinde olan eğitim uzmanları bu eğitimi almış öğrencilerin diğer öğrencilere göre hayatta iki kat daha başarılı olduklarını sık sık belirtmektedirler. Bu gerçeğe inanan okul kapılarını 07:30’da öğrencilerine açmaktadır. Akşam saat 19:00’a dek okulda kalabilen öğrenciler özellikle sabah saatlerinde MEB okul öncesi eğitim müfredatının temel alındığı bir eğitimi oyun gruplarına göre ayrılarak görmektedirler. Sınıflar en fazla 20 öğrenci alacak şekilde düzenlenmiştir.

Uyku odası miniklerin öğle yemeğinden sonraki dinlenmeleri için kullanılmaktadır. Öğleden sonraki dersler zaten genellikle serbest etkinlik ve eğlence temellidir. Ebeveynleri çalışan çocuklar için günlük okul süresi uzun tutulmuştur. Böylece anne ve babalara destek sağlamak hedeflenmiştir. Bu destek aynı zamanda psikolojik rehberlik faaliyeti ile de devam etmektedir.

Revir, bahçe, oyun alanı, güvenlik gibi fiziksel imkanlar okulda vardır. İngilizce, satranç, fen ve doğa eğitimi, basit deneyler, Türkçe dil eğitimi, basit drama çalışmaları, el sanatları ve müzik ile dans eğitimi müfradat programlarına uygun olarak yürütülmektedir. İstanbul gibi ulaşımın çok zor olduğu bir şehirde okula geliş gidişler servis hizmetine bağlı değildir ve ailelerin kendi imkanlarıyla gerçekleşmektedir.

Okulun yemekhanesi her zaman temiz ve aydınlıktır. Öğrencilere sabah ve ikindi kahvaltısı ile öğle yemeği verilmektedir. Beslenme uzmanlarının kalori hesaplarına göre belirlenen yemek listeleri aylık olarak velilere gönderilmektedir. Mutfak alışverişi her zaman büyük ve bilinen merkezlerden yapılır, yemeklerde dengeli beslenmeye özen gösterilir. Büyüme çağındaki miniklerin ihtiyacı olan kalori miktarı, protein ve karbonhidrat dengesi bu listelerde göz ardı edilmez.

Tuvalet, uyku odası, lavabolar gibi ortak kullanım alanları okulda her zaman denetlenmektedir. İngilizce eğitiminin başlangıç seviyesindeki derslerle yürütüldüğü okulda aynı zamanda Fransızca ve Almanca dersleri seçmeli ders olarak alınabilir.

Çalışma Saatleri

Pazartesi

07:30/19:00

Salı

07:30/19:00

Çarşamba

07:30/19:00

Peşembe

07:30/19:00

Cuma

07:30/19:00

Cumartesi

-

Pazar

-

Adres

Adresimiz:

Kartaltepe Mahallesi Gazi Kemal Caddesi no:122 Bayrampaşa/istanbul

E-posta:

-

Web:

-