Beş katlı binasıyla İstanbul Beyoğlu’nda kurulmuş olan Özel Sevgi Kucağı Anaokulu çocukların daha iyi eğitim alabilmesi amacıyla uygun fiziki şartlarda kurulmuştur. Geniş sınıflarda farklı yaş grubu öğrenciler deniz manzarası eşliğinde okul öncesi eğitim hizmeti almaktadır.

Çocukların gelişimi için pek çok test uygulanmaktadır. Gelişim taramam testleri, okul olgunluğu testi, görsel algı testi, kelime anlama testi, insan çiz testi gibi pek çok çocuk gelişimi için katkı sağlayan test uygulaması bulunmaktadır. Ayrıca sanatsal etkinlikler de çocukların gelişimi açısından önemli bir yere sahiptir. Bunun yanı sıra ana dili etkinlikleri, oyun saati, ilkokula hazırlık çalışmaları, fen ve doğa çalışmaları ve drama etkinlikleri yapılmaktadır.

Çocukların fiziksel, ruhsal ve psikolojik gelişimine katkı sağlamak ve çocukların yeteneklerini ortaya çıkararak öğrenme süreçlerini hızlandırabilmek için etkinlikler çok önemli bir yere sahiptir. Özel Sevgi Kucağı Anaokulu’nda sanatsal etkinlikler sık sık gerçekleştirilmektedir. Yırtma yapıştırma, boyama, hamur ile yapılan oyunlar çocukların sevdiği etkinlikler arasındadır.

Anadil etkinliğinde ise çocukların kendilerini doğru bir şekilde ifade edebilmesi sağlanmaktadır. Şarkı söyleyip, ritm çalışmaları yapmak müzik etkinliklerinin vazgeçilmezi haline gelmiştir. Çocukları ilköğretime hazırlamak için matematik öğretimi, kavramlar üzerinde durma ve bilişsel becerileri arttırmaya yönelik etkinlikler yapılmaktadır. Deney yaparak çocukların fen ve doğa hakkında bilgi edinmeleri sağlanmaktadır. Oyun saatinde ise çocukların belirli kurallar çerçevesinde grupla oyun oynaması sağlanır.

Özel Sevgi Kucağı Anaokulu’nun hedefleri arasında çocukların doğru bir şekilde gelişimi ve kişiliğinin oturması bulunmaktadır. 0-6 yaş grubu çocuklara doğru bir okul öncesi vererek gelişimine olumlu yönde katkıda bulunmak mümkündür. Okul öncesi eğitim sayesinde çocuğun kişilik gelişiminin %80’i şekillenmeye başlar. Bu dönemde kelime haznesi hızla gelişir ve öğrenme hızlı bir şekilde gelişir. Bu nedenle çocukların okul öncesi eğitimlerini iyi ve doğru bir şekilde alması ilerleyen dönemlerde hem okul hayatında hem de insan ilişkilerinde büyük bir etki yaratmaktadır.

Özel Sevgi Kucağı Anaokulu tüm bu sebeplerden dolayı çocuklara özel eğitim imkanı sunarak çocukların okul ve sosyal hayatında başarılar elde etmesine zemin hazırlamaktadır.

Çalışma Saatleri

Pazartesi

07:00/19:00

Salı

07:00/19:00

Çarşamba

07:00/19:00

Peşembe

07:00/19:00

Cuma

07:00/19:00

Cumartesi

-

Pazar

-