Okulumuzda “Çoklu Zeka Kuramı’nın” yanı sıra, en iyi eğitim sistemi ödülünü alan “High Scope” eğitim modeli uygulanmaktadır. Bu sistemle, tüm duyuları kullanarak, yaparak ve yaşayarak öğrenme modeli sağlanır. Ayrıca akıllı tahta desteğiyle verilen “interaktif egitim” ile öğrenme daha da etkili ve kalıcı olur.

Akıllı tahta, dokunmatik yüzeye sahip bir üründür. Bilgisayar ekranının projeksiyon bağlantısı ile akıllı tahta üzerine yansıtılması ile çalışır. Parmağınızı mause olarak kullanır, üzerine dokunarak yazılar yazıp, şekiller çizebilirsiniz. Anaokulu programı kullanıldığından, ögrenciye anlatılan dersin görsel takibini sağlar. Çocuklarımız görerek ve duyarak, yani iki duyusunu birden kullanarak bilgi aldığı için daha kalıcı öğrenme sağlanır. Kurumumuz bünyesinde her yaş grubuna haftada ikişer gün interaktif egitim verebilmek için iki adet akıllı tahta bulunmaktadır.

Örneğin, ders konumuz mevsimler ise ögrencilerimiz önce akıllı tahtada mevsimler hakkında hazırlanmış kısa bir film izlerler. Sonra ikinci aşamaya geçilir; sorular gelir ve ekranda seçenekler belirir. Çocuklar “mevsimlerle”, “mevsime uygun giysileri” ekrana dokunarak eşleştirirler, eğlenceli ve katılımcı bir şekilde öğrenirler. Okulumuzda Morpa’nin okul öncesi eğitim programı ile interaktif eğitim verilir. Aynı zamanda Morpa Yayınlarının 10 dergiden oluşan eğitim setleri kullanılır. Her ay dergi çalışmasındaki konularla, interaktif eğitimdeki konular paralel ilerlediğinden öğrecilerimiz ayın konu ve kavramlarını pekiştirilmiş olarak öğrenirler. Unutmayalım ki çocuklarımızın beyin gelişiminin yüzde yetmişi “Okul Öncesi Çağda”  tamamlanır. Bu sebeple iyi bir “Okul Öncesi Eğitim” başarılı bir geleceğin temelidir.

Çalışma Saatleri

Pazartesi

08:00/18:00

Salı

08:00/18:00

Çarşamba

08:00/18:00

Peşembe

08:00/18:00

Cuma

08:00/18:00

Cumartesi

-

Pazar

-