Özel Şebnem Anaokulu 3-6 yaş grubu çocuklara iki katlı müstakil binası ve geniş oyun alanı içerisinde eğitim veren özel bir eğitim kurumudur.

Okulun branş dersleri halk oyunları, İngilizce, sanat etkinlikleri, tasarım atölyesi, ritim ve müzik çalışmaları, anadil etkinlikleri, mutfak atölyesi çalışmaları, drama ve tiyatro çalışmaları, fen ve doğa etkinlikleri, zeka oyunları, satranç ve ebru sanatı çalışmalarıdır.

2006-2007 yılı eğitim öğretim yılında eğitime başlayan okulun eğitim modeli GEMS projesi, çoklu zekâ ve High Scope eğitim sistemlerinin bir karmasıdır.

Yabancı dil eğitimine büyük önem veren okul çift ana dil esasına göre çalışmaktadır. Sınıflar yaş gruplarına göre düzenlenmiş olup, yabancı dil eğitiminde her sınıfta iki adet öğretmen bulundurulmaktadır.

Okulda branş derslerine olduğu kadar sosyal faaliyetlere de önem verilmektedir. Gezi etkinlikleri düzenlenmektedir. Gezilerde öğrencilere öğretmenleri eşlik etmektedir.

Okulun psikolojik danışmanlık ve rehberlik hizmeti de bulunmaktadır. Rehberlik birimi; öğrencilerle grup çalışmaları ve bireysel çalışmalar yaparak gelişimlerine destek olur, öğrencileri gözlemleyerek velilere rapor verir. Okulda en hassas olunan konulardan biri de temizlik olup başta sınıflar olmak üzere tüm alanlar düzenli olarak temizlenmektedir. Öğrencilerin sağlıklı yaşam alışkanlıkları kazanmaları için okulda verilen yemekler sağlıklı ürünlerden hazırlanmaktadır. Öğrenciler velileri dışında kimseye teslim edilmemektedir.

Çalışma Saatleri

Pazartesi

09:00/16:00

Salı

09:00/16:00

Çarşamba

09:00/16:00

Peşembe

09:00/16:00

Cuma

09:00/16:00

Cumartesi

-

Pazar

-

Adres

Adresimiz:

Batiköy Mahallesi Mustafa Kemal Bulvari Gökhan Sokak No:50/g Mimaroba Büyükçekmece/istanbul