İstanbul Başakşehir’de eğitim vermekte olan Özel Peri Masalı Anaokulu branşlarında uzman ilgili bölümlerden mezun öğretmen kadrosuna sahiptir.

Öğretmenler alanlarıyla ilgili seminerlere katılmış ve sertifikalar kazanmıştır.

Anaokulu yemekhane, bahçe ve oyun alanlarına sahiptir. Bahçesi doğal çimlerle kaplıdır ve süs bitkileriyle de desteklenmiş doğal bir ortam yaratılmıştır. Bahçesin oyun parkı, çadırları, minik kulübesi ve çardağı bulunmaktadır.

Bahçe okulun düzenlediği etkinlikleri ve spor faaliyetleri için oldukça uygundur. Okulun içerisinde zeminlerde ahşap parke kullanılmıştır.

Eşyalar seçimleri çocukların ihtiyacına göre yapılmıştır. Eğitim ve öğretim için gerekli olan materyaller çocukların hata paylarını en düşük seviyede tutacak şekilde seçilmiştir.

Okul duvarları çocukların yaptığı el sanatları işleriyle süslenmiştir. Okul 2 ve 6 yaşındaki öğrencilere yönelik hizmet sağlamaktadır. O

kulun eğitim verdiği saatler ise 08:00 ve 18:00 olarak çalışan aileleri destekleyecek şekilde ayarlanmıştır. Okulun psikolojik danışmanın olması çocukların zihinsel ve bedensel gelişimlerinin takibini ve okuldan kazanımlarının gözlemlenmesini sağlamaktadır. Bu konular hakkında toplanan bilgiler belirli aralıklarla velilere de sunulmaktadır. Okulun yemekhanesinde çıkan yemekler çocukların gelişim dönemindeki ihtiyaçlarını karşılamaya yöneliktir.

Okulun temizlik ve güvenlik konusunda takındığı tutum oldukça hassastır. Temizlik işlemleri günlük yapılmakta ve günlük kontrollerle denetlenmektedir. Okulun kendine ait rehberlik servisi ve aile danışmanlık servisleri ile çocuklarımızın potansiyelleri ve ilgi alanları saptanmakta ve ona göre çalışmalar sergilenmektedir. Çocuklar için olduğu kadar okulun ailelere yönelik çalışmaları da bulunmaktadır.

Okul eğitim sürecine yaz döneminde de devam etmektedir. Okulun kendine ait servisinin ve servis içindeki personeli sayesinde okul içi güvenliği ulaşım sırasında da sağlanmaktadır. İngilizce yabancı dil eğitiminde tercih edilen bir dil olarak anaokulunda da verilmektedir. Sanatsal gelişimi desteklemek adına çocuklara tiyatro ve drama dersleri verilmektedir. Bu derslere bağlı olarak geziler de düzenlenmektedir.

Okulun gezi kulübünün düzenlediği geziler özel gün haftalarda manevi değerlerimize uygun olarak hazırlanmaktadır. Sinema, tiyatro, müze, çocuk gösterileri ve animasyonlar, doğa gezileri gibi geziler düzenlenmektedir. Çocukların doğum günü, mezuniyetleri gibi özel günlerinde de anaokulu onları yalnız bırakmayarak uygun etkinlikler ve partiler düzenlemektedir.

Çalışma Saatleri

Pazartesi

08:00 -18:00

Salı

08:00 -18:00

Çarşamba

08:00 -18:00

Peşembe

08:00 -18:00

Cuma

08:00 -18:00

Cumartesi

-

Pazar

-