OKULUMUZ

Okulumuz T.C. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı bir kurumdur.

TEMİZLİK
Önce temizlik ve steril bir ortam. Temizlik ve hijyen anibakteriyel malzemelerle yapılmaktadır. Bütün oyuncaklar ve materyaller haftada bir gün dezenfekte edilmektedir. Özellikle tuvalet temizliği ve dezenfektesi günde en az üç-dört defa yapılmaktadır.  Sınıflarımız lamine parke kaplıdır.  Okulumuz içersinde okul ayakkabıları ve mutlaka galoş giyilmektedir.
Ayrıca olası haşereye karşı okulumuz her eğitim öğretim yılı başında gerek görüldüğü zaman dönem tatilinde de Dünya Sağlık Örgütünün onayladığı insan sağlığına zarar vermeyen ilaçlarla ilaçlanmaktadır.

SAĞLIK:
• Temizlik ve hijyen konusunda oldukça hassasiyet gösteren okulumuzda her gün temizlik yapılmaktadır.
• Okula yeni başlayan çocuklarımızın sağlık kontrolleri ve aşı karneleri tamamlanmış olmalıdır.
• Herhangi bir alerjisi ya da rahatsızlığı olan çocuklar için oklumuzda gerekli tedbir ve önlemler alınmakta olup; bulaşıcı herhangi bir hastalığa yakalanan çocuğun hastalığın tedavisi süresince okulda bulunmaması sağlanmaktadır.
Çocuğun okul bünyesinde yaşadığı bir sağlık sorunu söz konusu olduğunda aile bu durumdan hemen haberdar edilir ve gerekli tedavi ve müdahale için gereken yapılır.

ULAŞIM
Okulumuzun servis aracı 2013 model Mercedes okul taşıtıdır. Tüm koltuklar emniyet kemerli ve öğretmen refakatinde servis hizmeti verilmektedir.

GÜVENLİK:
• Okulumuz bünyesinde ecza dolabı ve yangın söndürücü bulunmaktadır.
• Yangın gibi bir felakete hazır ve bilgili olmak için personelimiz uygulamalı yangın söndürme cihazı kullanmayı bilmektedirler.
• Uyku odasındaki yataklarda öğrenciler 3 öğretmen gözetiminde dinlenmektedirler. Merdivenler çocuklarımızın güvenliği için özenle hazırlanmıştır.
• Okulumuzun  pencerelerinde parmaklık bulunmaktadır. Sınıflarında ise pencereler boy hizasından yukarda bulunmaktadır.

BESLENME

Çocuklarımızın büyümesinde ve gelişmesinde beslenme en önemli yeri teşkil etmektedir. Ahçımız,  saçını örten bir bone, eldiven ve önlük giyinmektedir. Yemeklerde kullanılan besin malzemeleri seçkin markaların ürünleridir. Mutfağımızın tüm ürünlerinde yalnızca zeytinyağı ve tereyağı kullanılmaktadır.

Okulumuzun genel hijyen kuralları yemekhanemizde de geçerlidir.
Sağlıklı olmanın temelini dengeli beslenme, dengeli beslenmenin temelini de protein, karbonhidrat, vitamin-mineral ve yağları dengeli olarak içeren beslenme programları oluşturmaktadır.
Yemeklerimiz okul mutfağımızda hijyenik koşullarda günlük olarak hazırlanmaktadır.

Dengeli beslenme ilkelerine uygun olarak diyet uzmanı tarafından hazırlanan yemek mönülerimiz her ay web sayfamızda güncellenmektedir. Çocuklara uygun özel olarak hazırlanmış olan yemek salonumuzda sofra kurallarını öğrenirlerken zevkli bir ortamda sağlıklı beslenmeleri desteklenmektedir.
Okulumuzun yemek hizmetleri okulumuz mutfağında aşçımız ve personelimiz tarafından verilmektedir.
Yemek listelerinin hazırlanmasında öğrencilerin günlük kalori ihtiyaçları göz önünde bulundurulmakta, mümkün olduğunca onların severek yiyeceği yemeklere öncelik verilmekte birlikte her çocuğun tadarak damak zevkini geliştirmeyi amaçlayan farklı yemek çeşitleri de bulundurulmaktadır.

İLETİŞİM:
Gün içerisinde çocuğunuz hakkında bilgi almak için okulumuzu arayıp öğretmeniyle görüşebilirsiniz.
(Görüşmelerin uyku saatleri içerisinde olması çalışma düzenimizin ve eğitim ortamının bozulmaması/aksamaması açısından önemlidir)
Sınıf öğretmenleri ile;
• Daha önceden randevu alınarak bireysel görüşme yapılabilir.

OKUL SAATLERİMİZ
Okulumuz sabah 07:00-akşam 19:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

 

Okul Öncesi Eğitim Neden Önemli?

Çocukların zeka gelişimlerinin yüzde 60′ı 0-6 yaş arası dönemde tamamlanır. Bu süreçte çocuklarımızın kendi potansiyellerinin en üst  noktasına kadar gelişmeleri için MEB tarafından belirlenen “okul öncesi eğitim” programının doğru ve eksiksiz bir şekilde uygulanması gerekir. Okul öncesi eğitim kurumlarına devam eden çocukların hem anlama hem de anlatma kabiliyetleri gelişir. Duygu ve düşüncelerini daha rahat  ifade ederler. Sosyal hayata daha rahat uyum sağlarlar, iletişim kurma, problem çözme ve bir grubun üyesi olma becerileri daha iyi gelişir. Çocuklar 3 yaşından itibaren anne babalarından çok akranlarıyla bir arada olmayı tercih ederler, bu da çocuğun sosyalleşme sürecinin bir parçasını oluşturur. Okulda kendisine öğretilen “sorumluluklarının” yerine getiren çocuk, bu yolla sorumluluk alma becerisi kazanır. Yıl boyu yürütülen aktiviteler ve oyunlar sayesinde yaratıcı yönleri daha çok gelişir. Okul öncesi eğitim alan çocuklar, ilköğretim 1. sınıfta bu eğitimi almayan çocuklara kıyasla çok daha başarılı olur ve okuma yazmayı daha erken öğrenirler.

Çalışma Saatleri

Pazartesi

07:00 - 19:00

Salı

07:00 - 19:00

Çarşamba

07:00 - 19:00

Peşembe

07:00 - 19:00

Cuma

07:00 - 19:00

Cumartesi

-

Pazar

-