BİZ,
geri Güveneceğiniz eğitim kadrosu ile
geri Rahat ve özgür bir ortamda
geri Duygularına önem verilerek
geri Kişiliklerine saygı duyularak
geri Düzgün Türkçe konuşabilen
geri Yetenekleri keşfedilmiş
geri Yaratıcılıkları desteklenmiş
geri Öğrenmeyi seven
geri Özgüvenli ve kültürlü
geri Çağdaş ulusal ve insani değerlere sahip bir geleceğe ilk adımların atılacağı bir anaokuluyuz…
HEDEFİMİZ:

3-6 yaş grubundaki çocukların, bireysel gelişim farklılıklarını gözetip yönlendirerek ve geliştirerek,yaşam boyu öğrenmenin önemini kavramış,soran,araştıran,farklı bakış açılarını değerlendirebilen,üretken, mutlu ve onurlu bir birey olabilmeleri için, ilk eğitim altyapısını sağlayan, saygın ve güvenilir bir okulöncesi eğitim kurumu olmaktır.

YOLUMUZ:

Öğrenci odaklı ve etkin okul öncesi eğitimini, anne ve babalar ile el ele vererek, çağdaş pedagojik ve psikolojik yaklaşım içinde sağlamaktır.

YERLEŞİM:

Anaokulumuz 400 metrekare arsa üzerinde 325 metrekare kullanım alanlı, 2,5 kat olarak kurulmuş, müstakil bir binadır. İçinde meyve ağaçları bulunan bahçe alanımız 250 metre karedir. Binamızın yapı denetimi, sağlık ve yangın önlemleri resmi olarak kontrol edilmiş, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı özel okul olarak kabul edilmiştir. Bahçe çevresi özel güvenlik çiti ile çevrilidir. Anaokulu binamız, ofis, oyun salonu, mutfak, yemekhane, dershaneler, tuvaletler ve dinlenme odası birimlerinden oluşmaktadır. Anaokulumuz saat 07.30-18.30 saatleri arasında, haftanın beş günü yılın 12 ayı hizmet vermektedir.

Anaokulumuz, EKOL Psikolojik-Pedagojik Danışmanlık & Eğitim Merkezi’nden danışmanlık hizmeti almaktadır.

GÜNLÜK YAŞAM:

Anaokulumuzda, öğrenme süreci, deneyimli öğretmenlerimiz rehberliğinde,önce serbest ve kurallı oyunlar oynatılarak başlatılır.Ardından, çocukların yaşları ve bireysel özellikleri gözetilerek, M.E.B Okulöncesi Eğitim Programı dahilinde,Çoklu Zeka Kuramı, High Scope,Montessori,Scamper gibi tekniklerle, bilişsel etkinlikler, kavram çalışmaları ve okuma yazmaya hazırlık çalışmalarına geçilir.Bu çalışmalar yabancı dil ve bilgisayar ile tanışma, GEMS Etkinlikleri ile fen ve doğa çalışmaları, deneyler, gözlemler, dikkat testi çalışmaları, geziler, sanat çalışmaları ve çeşitli aktivitelerle desteklenir.

Çalışma Saatleri

Pazartesi

SABAH:08:00 AKŞAM:18:00

Salı

SABAH:08:00 AKŞAM:18:00

Çarşamba

SABAH:08:00 AKŞAM:18:00

Peşembe

SABAH:08:00 AKŞAM:18:00

Cuma

SABAH:08:00 AKŞAM:18:00

Cumartesi

-

Pazar

-

Adres

Adresimiz:

Öztürk Sk. No:34 Yeni Mahalle Mahallesi 34893 Pendik/İstanbul