Bir çiçek düşünün. Bu çiçeğin hep açması ve güzel olması için verimli bir toprağa dikilmesi, sürekli sulanması, güneş ve sevgi alması gerekir. İşte bizim için çocuklarımız da çiçekler gibidir. Sağlıklı olabilmeleri için nasıl dengeli bir beslenmeye ihtiyaç duyuyorlarsa, sosyal, matematiksel, sanatsal, içsel, duygusal ve dil gelişimleri için de dengeli ve doğru bir yaklaşıma ihtiyaç duymaktadırlar.

Mini Yuva Anaokulu olarak; Okul öncesi dönem, insanın “birey” olma sürecindeki en önemli basamaklardan bir tanesidir. Eğitimciler olarak BİZ 0-6 yaş döneminin çok iyi değerlendirilmesi gerektiğine inanıyoruz. Biliyoruz ki okul öncesi eğitimine ilişkin bir çok eğitim /öğretim modeli bulunmaktadır. Gelişim açısından baktığınızda 0-6 yaş grubu çocukların pek çok genel özellikleri bulunmakla beraber, genel özellikler doğrultusundan ayrılan, bireysel farklar üzerinde duran ve gizli veya yeterince üzerine durulmamış özellikleri geliştirmeye yönelik programlar önem kazanmaktadır. Öğrenci merkezli eğitimi benimseyen okulumuz her öğrencinin var olan içsel kapasitesini geliştirmeyi hedefler. Burada önemli olan çocuğun kendi kendini keşfetmesi ve neleri nasıl öğreneceğini öğrenebilmesidir. Eğitimde, öğrenciyi merkez almayı kabul eden okulumuz, çocuğun özgüveninin gelişimine ayrıcalıklı önem vermektedir. Kendine güvenen çocuk ( birey ) duygularını ifade etmede, insanlarla ilişki kurmada cesaretli,  keşfetmeye, öğrenmeye, denemeye  istekli olur. Risk almaktan korkmaz çünkü neleri yapabileceğini ve hedeflerine ulaşabilmek için kimlerden yardım isteyeceğini bilir. Çocuklar ilgi duydukları konulara karşı içsel güdülenmeye sahiptirler. Bu güdülenme onların ilgi duydukları alanlar üzerinde daha  çok düşünme, çaba sarf etme ve zaman harcamalarına neden olur ve öğrenmelerini arttırır.

Mini Yuva Anaokulu olarak BİZ her öğrencinin içsel güdülenmesini destekleyerek nasıl öğreneceğini öğretmeyi amaçlamaktayız.Okul öncesi eğitimi sadece hayata hazırlık değil başlı başına önemli bir dönemdir. Eğitimin doğumdan itibaren başladığına ve hayatın  sonuna kadar devam etiğine inanan okulumuz bu dönem içerisinde edinilen kazanımların bireylerin yaşamında temel oluşturduğunu bilmektedir. Bu nedenle BİZ sadece öğretmiyoruz aynı zamanda evrensel insani değerlerin benimsetilmesi ve bir kişilik özelliği  haline gelmeleri için eğitim programımızı yaşamdan gerçek örneklerle zenginleştirerek çocuklarımızın yaparak ve yaşayarak  öğrenmeleri doğrultusunda düzenlemekteyiz.

 

Haftaiçleri 07:30 – 19:30 saatleri arasında açığız. Hafta sonları ve resmi tatiller dışında 12 ay boyunca hizmetteyiz. Çocukların beslenme zamanları ve okul servisimiz mevcuttur. Sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı olmak üzere üç öğün yemek verilmektedir.

 

 

Çalışma Saatleri

Pazartesi

07:30 - 19:30

Salı

07:30 - 19:30

Çarşamba

07:30 - 19:30

Peşembe

07:30 - 19:30

Cuma

07:30 - 19:30

Cumartesi

-

Pazar

-

Adres

Adresimiz:

Nene Hatun Mahalles, 169.Sokak No:13/1-2

Web:

-