2002 yılında faaliyete geçen kurumumuz Hayal Çocuk Evi , ilk günkü heyecanını ve isteğini koruyarak hizmet vermektedir.
Pendik’in en köklü ve nezih yerinde bulunan bahçe içerisindeki binamız iki binadan oluşmaktadır. Ana binamız iki katlı olup 8 sınıfı ve aktivite odalarını bünyesinde barındırmaktadır. Sınıflarımız çocuk psikologları denetiminde, yaş gruplarına uygun olarak Avrupa standartlarında düzenlenmiştir. Aktivite odalarımız ise branş öğretmenlerimizin uygun gördüğü şekilde düzenlenip faaliyete sokulmuştur.Ana binamızın alt katında sınıflara ek olarak lezzetli yemeklerimizin pişirildiği mutfağımız ve çocuklarımız için düzenlenmiş yemekhanemiz bulunmaktadır. Ek binamıza yemekhanemizden geçişimiz olup ayrıca 2 girişi vardır. 0-2 yaş için özel olarak hazırlanan ek binamızda çocuklar için özel tuvaletler, uyku odaları, küçük yaş gelişimine uygun odaları ve sınıfları vardır.
500 metrekare bahçemiz içerisinde çocukların oynamaları için yapılmış bir ağaç evimiz, kum havuzumuz ve yaş özelliklerine göre ayrılmış, çok çeşitli bahçe oyuncaklarımızın yanı sıra, çocuklarımızın organik tarım yapabileceği bir bahçemiz bulunmaktadır. Bahçe zeminimiz darbe önleyici etkiye sahip ve aynı zamanda anti bakteriyel bir madde olan kauçuk ile kaplıdır. Çocuklarımızın güvenliği için bütün önlemler alınmıştır. Daha fazla bilgi için sizi okulumuza davet ediyoruz.
VİZYONUMUZ
Yeni çağa ayak uydurmuş bir kurum olarak, Avrupa standartlarında, kendi kültürümüze uygun hedeflerle daima en mükemmele doğru ilerlemek.
MİSYONUMUZ
Çağa uygun tüm donanımlarla, araştırmacı ruhun desteklendiği, sanat ve kültürü içine sindirmiş, özgüven sahibi, kendini doğru ifade edebilen, Atatürk İlke ve İnkılaplarını temelden öğrenen, sırtına Türk kültürü’ne dayamış, yüzü Avrupa’ya dönük bireylerin sevgiyle yetişmesine katkıda bulunmak.
KURUCUMUZ
Evrim Marangoz 1979 yılında İstanbul doğdu. En büyük isteği öğretmen olmaktı. Üniversitede Çocuk eğitimi ve gelişimi okuduktan sonra, özel kolejlerde görev yaptı. Deprem sonrası travma geçiren çocuklar üzerinde eğitim aldı ve 2 yıl deprem bölgesinde çocuklarla çalıştı. Devlet öğretmenliği yaptıktan sonra, çocuklara idealindeki eğitimi verebilmek için, her zaman hayal ettiği okulu Pendik’te açtı. Bir çok özel eğitimlere ve yurtdışı kurslara katıldı. Ülkemizi ve okulumuzu 9 Avrupa ülkesinde etmeye devam etmekte. Okulda çocuklarla birlikte olup, eğitim vermeye devam etmekte. Yazmaya devam ettiği kitabı çok yakında sizlerin beğenisine sunulacak.2011 Yılında Bostancı Şubemizi Açtık.

Çalışma Saatleri

Pazartesi

SABAH:08:00 AKŞAM:18:00

Salı

SABAH:08:00 AKŞAM:18:00

Çarşamba

SABAH:08:00 AKŞAM:18:00

Peşembe

SABAH:08:00 AKŞAM:18:00

Cuma

SABAH:08:00 AKŞAM:18:00

Cumartesi

-

Pazar

-

Adres

Adresimiz:

Çağlayan Sk. No:3 Batı Mahallesi 34890 Pendik/İstanbul

E-posta:

-