Özel Güneş Anaokulu, İstanbul’da Arnavutköy ilçesinde eğitim hizmeti vermektedir. Okulun kurucusu Emine Güneş olup öğretmenler, idari kadro ve personeller olmak üzere 12 kişilik bir ekibe sahiptir.

Okul 1000 metrekare bahçe içinde 2 katlı müstakil bir binadan oluşmakta ve şehrin gürültü ve stresinden uzakta sakin bir ortamda hizmet vermektedir.

Okul 24 saat güvenlik kameraları ile gözetlenmekte olup ayrıca tüm öğrenciler okulda geçirdikleri zaman için sigorta yapılmaktadır.

Çocukların yaşıtları içinde etkin bir iletişim geliştirebilmeleri ve daha rahat uyum sağlayabilmeleri için her yaş grubu için ayrı bir sınıf oluşturulmuştur.

Okulda rehberlik ve psikolojik danışma birimi mevcut olup veliler randevu alarak haftada bir gün psikolog ile görüşebilmektedir. Ayrıca okulun anlaşma sağladığı özel bir danışmanlık merkezinde uygun fiyatlarla çocuklar için psikolojik, danışmanlık ve rehberlik hizmeti de alınabilmektedir.

Okulda çocukların zihinsel gelişimleri için İngilizce, halk oyunları, okuma yazma çalışmaları, bilgisayar, satranç, gibi etkinlikleri düzenlenmektedir.

Sosyal aktiviteler olarak da kültür gezileri, sinema, tiyatro, yılsonu karne gösterileri, özel gün kutlamaları, anneler günü kutlamaları, yerli malı haftası kutlaması, doğum günü partileri, bale gösterileri, müzik korosu gösterisi gibi aktiviteler bulunmaktadır.

Fiziksel aktiviteler için okulun bahçesi bulunmakta olup jimnastik ve çocukların kasları geliştirici ve güçlendirici uygun oyunlar düzenlenmektedir.

Okulda tam gün eğitim verilmekte olup hafta içi sabah 07:00 ila akşam 19:00 saatleri arasındadır.

Okulda çocukların ulaşımı için servis bulunmakta olup okul yakını ve çevre semtlerine servis araçları ile ulaşım sağlanabilmektedir. Servisler çocukların güvenliği düşünülerek sabah evlerinin önünden alıp yine akşam okul çıkışı evlerinin önüne sadece aile bireylerine ya da aile bireylerinin ismini okula bildirdiği kişilere teslim edilmektedir.

Yemek ve beslenme düzeni olarak da çocuklara üç öğün yemek verilmekte olup çocuklara yemekleri gözetmenler denetiminde yedirilmektedir. Tüm öğünler çocukların sağlıklı beslenebilmeleri için, aylık listeler halinde belirlenmekte, sebze ve meyvelerinden oluşmakta ve organik yiyecekler tercih edilmektedir. Yemekler okulda görevli bir aşçı tarafından sağlıklı şartların yerine getirildiği mutfak ortamında okul içinde hazırlanmaktadır.

Çalışma Saatleri

Pazartesi

07:00 - 19:00

Salı

07:00 - 19:00

Çarşamba

07:00 - 19:00

Peşembe

07:00 - 19:00

Cuma

07:00 - 19:00

Cumartesi

-

Pazar

-