Okulumuz 500 m2 binası 400 m2 bahçeli 3 katlı villa olarak inşa edilmiştir. Okulumuzun Bayındırlık bakanlığı, İtfaiye genel müdürlüğü, Büyükçekmece karakol ve trafik denetleme şube müdürlüğünden tam onaylı olup, Ayrıca Büyükçekmece’nin ilk İSO 9001:2008 kalite belgeli tek anaokuludur.
Okulumuz içerisinde 4 adet sınıf, oyun salonu, uyku odası, dans salonu-yemekhane, mutfak ve her katta çocuklarımıza göre dizayn edilmiş wc’lerimiz bulunmaktadır.
Bahçemizde çocuklarımızın eğlenerek ve özgürce vakit geçireceği, parkımız ve oyuncaklarımız, yaz aylarında dinlenip kahvaltı yaptığımız verandamız,çeşitli sebzeler yetiştirdiğimiz yaz bahçemiz, yeşil alanımız bulunmaktadır.
Okulumuzda; çocuklarımızın emniyeti için yangın alarm sistemi, Ses sistemi, Alarm sistemi, Kamera sistemi mevcuttur.

Beslenme:
Sağlıklı olmanın ve zeka gelişiminin önemli unsurlarından biri olan yemek, son derece duyarlı olduğumuz bir konudur. Mutfağımızda, gıda uzmanları tarafından hazırlanan menüler, son derece hijyenik bir şekilde hazırlanıp öğrencilerimize sunularak, onların lezzet ve sağlık içeren besinlerle büyümeleri amaçlanmaktadır.

Çalışma Saatlerimiz: Okulumuz sabah 07:30 akşam 19:30 saatleri arasında faaliyet göstermektedir.

Sınıflarımız: Sınıflarımız 2-6 yaş arası çocuklar için özel hazırlanmış eğitim ekipmanları ve mobilyalarıyla düzenlenmiştir. Çocuklarrımızın günlük eğlence ihtiyaçlarını yaratıcı ve kullanışlı oyuncaklarla geliştirebildikleri oyun salonumuz her yaş grubu tarafından sıra ile kullanılmaktadır.Sınıflarımız en çok 15 kişilik olup, her sınıfta bir öğretmen ve bir de yardımcı öğretmen bulunmaktadır.

Rehberlik Hizmetlerimiz: Okulumuzda haftanın üç tam günü psikoloğumuz çocuklarımızın bilişsel, sosyal ve fiziksel gelişimlerini uygulanan testler ve gözlemleri ile takip etmekte; veli görüşmeleriyle ailelere danışmanlık yapmakta ve gelişim raporlarıyla ailelerimizi bilgilendirmektedir. Bunun yanı sıra okuluuzda ailelere yönelik seminerlerılarak anne-baba ve çocuk ilişkilerinin desteklenmesi amaçlanmaktadır.

Sağlık: Yıl içerisinde Uzm. Çocuk Doktorları tarafından düzenli sağlık taramaları yapılmaktadır.

Branş Eğitimlerimiz: *İngilizce Eğitimi, *Orff ve Müzik Eğitimi, *Dans Eğitimi
Her biri alanında uzmanlaşmış branş öğretmenleri tarafından tüm sene boyunca eğitimlerimiz sürmektedir.

Etkinkilerimiz: *Yüzme *Binicilik *Buz pateni *Jimnastik *Tiyatro *Sinema *Aşçılık/ Mutfak Çalışmaları *Özel gün kutlamaları *Resim ve Sanat Etkinlikler *Fen ve Dğa Çalışmaları *Hikaye ve Kukla Saati

Çalışma Saatleri

Pazartesi

07:30-19:00

Salı

07:30-19:00

Çarşamba

07:30-19:00

Peşembe

07:30-19:00

Cuma

07:30-19:00

Cumartesi

-

Pazar

-