Fiyonk Anaokulu 2014 yılında MEB bağlı olarak hizmet vermeye başlayan bahçe içinde iki katlı pembe boyalı sevgi dolu bir kuruluştur.

Okulumuz zemin kat dahil olmak üzere 3 katlıdır. 140 metrekare bahçeye sahiptir.

30 çocuk kapasiteli, yaş dönemlerine uygun oluşturulmuş 10 kişilik sınıflarda eğitim veren butik tarzı çalışan bir okuldur. Tam gün ve yarım gün hizmetimiz mevcuttur.

Okul çalışanlarımız; yönetici, öğretmen ve tüm personel kadrosu ekip ruhu ile çalışmaktadır. Okulumuzda çocuklarımızın kendini sevgi, saygı, güvende hissettiği, eğlendiği, mutlu olduğu bir atmosfer oluşturulmuştur. Çocuk merkezli eğitim vermekteyiz. Onların mutluluğunu önemsiyoruz.

Etkinliklerimizi hazırlarken Montessori, High Scope, Emilie, Scamper gibi çeşitli eğitim metotlarından yararlanmaktayız.

Öğrenmenin; yeteneklerini ve hayatı keşfetme süreci olduğu düşüncesi ile çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Çocuklarımıza öğrendiği bilgileri kullanması, denemesi, araştırması ve üretebilmesi için uygun eğitim ortamları oluşturmaktayız.

VİZYONUMUZ

Okul Öncesi dönemi çocukların sosyal-duygusal, zihin dil, psikomotor gelişimlerini destekleyen, doğru davranışlar kazandıran, onları hayata hazırlayan çağdaş, kaliteli eğitim veren başarılı seçkin bir okul olmaktır.

MİSYONUMUZ

Türk Milli Eğitimin´nin ilkeleri ve Okul öncesi eğitimin amaçları doğrultusunda; mutlu, özgüvenli, başarılı, ilkeli, duyarlı, açık fikirli, araştıran-sorgulayan, iletişim becerileri gelişmiş, öğrenmeye ve yeniliklere açık, öz değerlendirme yapabilen, işbirliğine yatkın, yaratıcı ve eleştirel düşünen, akılcı, cesaretli, çok yönlü gelişime açık, ulusal kültürünü özümsemiş, aynı zamanda küresel bakış açısına sahip bireyler yetiştirmektir.

Çalışma Saatleri

Pazartesi

08:00 -18:00

Salı

08:00 -18:00

Çarşamba

08:00 -18:00

Peşembe

08:00 -18:00

Cuma

08:00 -18:00

Cumartesi

-

Pazar

-