36 ile 72 ay arasındaki çocuklara eğitim veren Özel Avrupa Çocuk Anaokulu İstanbul ilinin Çekmeköy semtinde bulunmaktadır. Kurum her çocuk özeldir anlayışından hareketle yola çıkmıştır.

Kurumda çocuklara farklı bakış açıları kazandıracak, entelektüel birikimler oluşturacak, botanik çalışmalar yapabilecek etkinliklere yer verilmektedir. Kurumda bale, halk dansları, müzik, seramik, satranç etkinliklerine yer verilmektedir. Kurumda öğrencilere milli, manevi değerler kazandırmak üzere değerler eğitimi çalışmaları kapsamında eğitim verilmektedir.

Çocukların dönem boyunca yaptığı çalışmalar yıl sonunda portfolyo dosyalarına konularak velilere ulaştırılmaktadır. Ölçme ve değerlendirme servisince öğrencilerin başarıları ve eğitim programının geçerliliği ölçülerek programda değişiklikler yapılmaktadır.

Kurumda sosyal sorumluluk, uluslararası projeler ve ulusal projelere yer verilmektedir. Okul rehberlik hizmeti vermekte olup uzman psikologları gerekli sertifikaları almış ve alanında başarılıdır. Rehberlik programı veliler ve öğretmenler işbirliğinde gelişmektedir ve rehberlik uzmanı çocuklara, velilere ve öğretmenlere danışmanlık eder. Sınıflarda gözlem yaparak öğrencilerin gelişimini öğretmenlerine ve velilere bildirir. Parlak Adımlar’da Çocuklar okula girdiği anda hissedeceği duygunun sıcaklık ve ev ortamı olmasına çok dikkat edilmektedir ve bunun için her şey düşünülmüştür. Okulda çocukların sağlığının olumsuz yönde etkilenmemesi için uzman firmalar tarafından dezenfekte edilir. Fiziksel aktivitelerle çocukların sindirim, solunum, kalp ve dolaşım sistemlerinin doğru çalışması hedeflenir. Hastalanan çocuklar rapor alarak evlerinde dinlenir.

Organik ürünler kullanılarak çocukların sağlıklı beslenme alışkanlığı edinmeleri sağlanmaktadır. Tüm meyve ve sebzeler zamanında mevsiminde alınır. Güvenlik önlemlerinde hassas davranılmaktadır. Okulun verdiği hizmetlerden biri de yaz okuludur.

Yaz okulunda binicilik, yüzme, treking, futbol, basketbol, bisiklet gezileri, orman gezileri, bahçıvanlık ve satranç gibi etkinlikler işlenir. Yaz okulu Alemdağ Köyünde bulunan 20 dönümlük havuzlu, oyun parklı, futbol sahalı, tenis kortlu, basket sahalı ve meyve ağaçları olan bir alanda yapılmaktadır.

Çalışma Saatleri

Pazartesi

07:30/18:30

Salı

07:30/18:30

Çarşamba

07:30/18:30

Peşembe

07:30/18:30

Cuma

07:30/18:30

Cumartesi

-

Pazar

-