MİSYONUMUZ
Öğrencilerimizin 5 Gelişim alanında bireysel farklılıklarına göre gelişimlerini desteklemek, özgüveni gelişmiş, sorumluluk sahibi, edindiği bilgi, becerileri gerçek yaşantısında kullanabilen sağlıklı iletişim kurup tartışabilen, üretken ve yaratıcı, öğrenmeyi seven, girişken ve toplumla barışık bireyler yetiştirerek çocuğun gelişimde anne babaları eğitimsel programlarla güçlendirmek. Tüm çocuklarımızı Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı, özgüvenleri gelişmiş, yaratıcı, sevgi, saygı ilkeleri doğrultusunda yetiştirebilen, bir üst kuruma en iyi şekilde hazırlayan ve örnek alınan bir kurum olmaktır.

VİZYONUMUZ
Çakıltaşı anaokulumuzda araştıran, sebep-sonuç ilişkisi kurabilen, toplumsal değerlerine bağlı, proje çalışmalarına önem veren, yaparak-yaşayarak öğrenme metodunu kullanan, biz bilinciyle kaliteli gelecek sağlama yoluna giderek öğrenme ortamlarının çocukların ihtiyaçlarını karşılayacak düzeyde oluşturan, öğrencilerimizi en üst düzeyde kalıcı davranış kazanan bireyler yetiştirmek.

HEDEFLERİMİZ
Uyguladığımız çağdaş eğitim programlarıyla gerçekleştirilmektedir. Her çocuğun farklı bireysel özelliklerini ve yaş gruplarını göz önüne alarak zihinsel, dil, sosyal, ince ve kaba devinsel, özbakım gelişimlerini destekleyen, yaratıcı düşünce ve özgüvenlerini geliştiren, öğrenme istek ve merakı uyandırmayı, becerilerini ve yaratıcılıklarını geliştirmeyi hedefleyen, temel kavramları hem ana dilinde, hem de İngilizce öğrenmeyi sağlayan, yaşayarak, beş duyuyu kullanarak ve etkin öğrenme yöntemi uygulanarak oluşturulan programımızla özgün ve kişilikli bireyler yetiştirilmesi hedeflenmektedir.

TEMEL DEĞERLERİMİZ
1- Çocuklarımızın beden, zihin ve duygu gelişmesini ve iyi alışkanlıklar kazanmasını sağlamak,
2- Çocuklarımızın Türkçeyi doğru ve güzel konuşmalarını sağlamak,
3- Çocuklarımızı İlköğretime hazırlamak,
4- Çocuklarımızın gereksinimlerini karşılamak amacıyla demokratik eğitim anlayışına uygun eğitim ortamları hazırlamak,
5- Verilen eğitim ile çocuklarımızda sevgi, saygı, işbirliği, sorumluluk, hoşgörü, yardımlaşma, dayanışma ve paylaşma gibi duygu ve davranışları geliştirmek,
6- Çocuklarımızın kendine saygı ve güven duymasını sağlamak, çocuklarımıza öz denetim kazandırmak,
7- Bilimsel temelli eğitim programları düzenlemek,
8- Çocuklarımızın bağımsız davranışlar geliştirmesini desteklemek, yardıma gereksinim duyduklarında yetişkin desteğini, rehberliğini ve güven verici yakınlığını sağlamak,
9- Eğitim sürecine çocuğun ve ailenin etkin katılımını sağlamak,
10- Çocuklarımızın gelişimini düzenli olarak değerlendirmek,
11- Okul Öncesi Eğitimde değerlendirme sonuçlarını çocukların, öğretmenin ve programın geliştirilmesi amacıyla etkin olarak kullanmak,
12- Her öğrenciye değer vermek, eşit fırsat tanımak,
13- Ben yerine biz anlayışı ile problemleri çözmek,
14- Sürekli gelişmektir.

KALİTE POLİTİKAMIZ
T.C. M.E.B. Özel Çakıltaşı Anaokulu olarak  , Milli Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitimi ve yasal – mevzuat şartlar kapsamında; çocuklarımızı Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı, özgüvenleri gelişmiş, yaratıcı ve sevgi, saygı ilkeleri doğrultusunda ve evrensel değerler ışığında yetiştirirken, bir üst eğitim kurumuna en iyi şekilde hazırlamak. Tüm bu çalışmaları Kalite Yönetim Sistemi ve veli / öğrenci memnuniyetini sağlamak üzere yerine getirmek. Sürekli iyileştirme çabalarımızı; çalışanlarımız, tedarikçilerimiz, velilerimiz ve tüm paydaşlarımızın etkin katılımı ile yapmak. Okulumuzda araştırma ve geliştirme çalışmaları ile yaparak- yaşayarak öğrenme metodunu kullanan, biz bilinciyle kaliteli gelecek sağlama yoluna giderek öğrenme ortamlarında kalıcı davranış kazanan bireyler yetiştirmek. Eğitimde lider ve örnek kurum olmak kalite politikamızdır.

GRUPLARIMIZ
Çakıltaşı Anaokulu; 2 , 3 ve 4 yaş anaokulu grupları ve 5 yaş okulöncesi  ilkokula hazırlık grubu olmak üzere 4  gruptan oluşmaktadır.
Çakıltaşı Anaokulu Oyun Grubu;  Hafta içi her gün saat:09.30-12.30 arasında uygulanan 24-30 ay grubuna yönelik olarak Oyun Grubumuz mevcuttur. Oyun gruplarımızda haftada 3 gün İngilizce ile 1 gün de Orff müzik tanışma programı uygulanacaktır.

BİNAMIZ
Çakıltaşı Anaokulumuza öncelikle  İstanbul Fatih ilçesi Çapa, Fındıkzade, Koca Mustafa Paşa ve Şehremini bölgelerinden öğrenci kabulu yapılmaktadır. 2 Katlı müstakil, depreme dayanıklı, yangın koruyucu ve güvenlik önlemleri alınmış, ve tüm bölümleri yenilenmiş binamızda, 2-5 yaş çocuklarımızın tüm ihtiyaçları düşünülerek en iyi şekilde eğitim almalarını ve kendilerini güvende hissetmelerini sağlayabilmek için gerekli tüm detaylara özen gösterilmiş, eğitim ve oyun materyelleri en iyileri ve doğal olanları tercih edilerek onların aynı zamanda sağlıklı ortamlarda oyun oynayarak eğlenebilmeleri de amaçlanmıştır. Okulumuzda  2 yaş, 3 yaş, 4 yaş ve 5 yaş grupları için ayrı sınıflarımız ve müzik, dans, jimnastik, grup oyunları gibi faaliyetlerin yürütülüdüğü çok amaçlı salonumuz mevcuttur. Mutfak ve yemekhanemiz ayrıdır.

Trafik gürültüsünden uzak sadece kuş cıvıltılarının duyulduğu asma ve ağaçlarla çevrili bahçemizde bol bol oynadığımız gibi sabah jimnastiğimizi yapıyor, bazen kahvaltılarımızı, bazen de balonlarla süslediğimiz bahçemizde doğum günü partilerimizi yapıyoruz. Geniş bahçemizde çocuklarımız tamamen doğal bir ortamda  açık hava oyunları ile hem eğlenecek hem de toprakla tanışıp  bahçemizdeki bitkilerin nasıl büyüdüklerini görüp gelişimi ve değişimi fark ediyorlar. Ahşap kuleli kaydırağımız ve salıncaklarımızda eğlenip kaba motor gelişimlerine, kum havuzumuzda da oynayarak ince motor gelişimlerine katkıda bulunuyorlar.Ayrıca kaplumbağalarımız, kedimiz “BALKIZ” ve köpeğimiz “KÖPÜK” ile hayvan sevgisini küçük yaşlarda kazanmalarını sağlıyoruz.

Eğitimcilerimiz, çocuk gelişimi eğitimi ve pedagoji konularında bilgili ve tecrübeli, uzman sınıf öğretmenleri ve mesleğinde başarılı çocuk gelişimi ve eğitimi bölümünden mezun öğretmen ve idarecilerden oluşmaktadır. Çalışma saatlerimiz 08.00 – 18.00 saatleri arasında devam etmektedir. Programlarımız kısa ve uzun gün olarak planlanmıştır. Öğrenciler üzerindeki olumsuz etkileri nedeni ve eğitimde bütünlüğü sağlamadığından yarım gün – haftada 3 gün gibi programlar okulumuzda uygulanmamaktadır.

Beslenme konusunda, sağlıklı beyinlerin sağlıklı ve dengeli beslenmeyle geliştiği düşünülmektedir. Beslenme uzmanlarının tavsiyeleri ile oluşturulan aylık menümüz, hijyenik koşullarda sabah kahvaltısı, öğlen yemeği ve ikindi kahvaltısı olarak kendi mutfağımızda hazırlanıp, öğrencilerimize sunulmaktadır. Okulumuzda hazır ve katkılı ürünler kullanılmamaktadır. Bu yaz kendi bahçemizde organik tarım ile domates, biber ve salatalıklarımızı çocuklarımızla birlikte yetiştireceğiz.

Sağlık konusunda, eğitim, sağlıklı ve güvenli bir ortamda sağlanabilir. Öğrencilerimizin sağlık problemleri olduğunda okulumuza çok yakın olan klinik ve uzman doktorlardan danışmanlık ve yardım alınmaktadır. Aileye en kısa sürede ulaşılıp sağlık problemi olan öğrencimizin durumu ile ilgili bilgi verilmektedir. Ayrıca her türlü kazaya karşı sigortalı olan öğrencilerimiz yaşama daha bir güvenle bakmaktadırlar. Okulumuz düzenli olarak profesyonel firmalar tarafından dezenfekte edilmektedir.

Ulaşım konusunda, 2017-2018 eğitim yılında  Cerrahpaşa, Kocamustafa Paşa ,Şehremini, Fındıkzade bölgeleri arasında uzun gün ve kısa gün programlarımıza yönelik olarak servis hizmeti sağlanmaktadır.

Okulumuz resmi tatiller dışında Ocak sonu ve Temmuz başında 1 hafta kapalıdır. Bunun dışında 2017-2018 Akademik eğitim takvimimiz 1 Eylül- 30 Haziran arasında 10 ay boyunca  devam edecektir.

Temmuz ve Ağustos aylarında Çakıltaşı Anaokulu Yaz okulu programı uygulanmaktadır. Kadromuzdaki eğitimcilerimiz dönüşümlü olarak tatile çıkmaktadırlar.

KAYIT ve İNDİRİM BİLGİLERİ
Özel Çakıltaşı Anaokulumuzda  erken kayıt sistemi uygulanmaktadır. Mayıs ayı içerisinde yapılacak olan kayıtlarımızda  M.E.B. ve velilerimize tebliğ ettiğimiz yıllık ücretlerimiz üzerinden aylık ödemede ve yıllık peşin ödemede erken kayıt indirimi uygulanır.
Yaz okulu kayıtlarımızda Mayıs ve Haziran aylarında yapılacaktır.

Çalışma Saatleri

Pazartesi

SABAH:08:00 AKŞAM:18:00

Salı

SABAH:08:00 AKŞAM:18:00

Çarşamba

SABAH:08:00 AKŞAM:18:00

Peşembe

SABAH:08:00 AKŞAM:18:00

Cuma

SABAH:08:00 AKŞAM:18:00

Cumartesi

-

Pazar

-

Adres

Adresimiz:

Şehremini Mahallesi, Necip Asım Sokak, No:40, Çapa- Fatih- İSTANBUL