TARİHÇE:

Okulumuz Aile şirketimiz olan Boğaziçi Yıldızlar Yaygın Eğitim Kurumları ve Turizm Ticaret Limited Şirketi bünyesinde Boğaziçi Yıldızlar Anaokulu Okul Öncesi Eğitime ilk olarak 2009-2010 yılında Altunuzade de eğitim öğretim hayatına merhaba dedi. Çocuklarımızın dış dünyaya ilk adım attıkları bu yeni yuvalarında hayata güvenle hazırlanmaları, dil, el, beden, akıl ve ahlaki değerler gelişimlerini en iyi şekilde tamamlamaları iyi bir donanımla ilköğretime başlamaları için elimizden gelenin daha fazlasını yapmaya çalışmaktayız.

7 Yıllık zaman süresinde çocuklarımızla on –onbeş yıllık anaokullarından daha çok güzellikleri paylaştık. Veli ve çocuklarımızla birçok ilklere imza attık. yedi yılda 7 mezuniyet töreni ve birçok kutlama töreni gerçekleştirdik. Hiçbir fedakârlıktan kaçmadık, Şirket anlayışıyla değil aile anlayışıyla çalışmaktayız. Bu çocukların Allah’ın bize bir emaneti olduğunu, eğitimlerinden hep birlikte sorumlu olduğumuzu farkındayız. Biz çocuklarımızla ve velilerimizle el ele bu güzellikleri yaşamaya Allah’ın izniyle devam etmek istiyoruz.

 

MİSYONUMUZ:

Aile içerisinde başlayan gelişim ve eğitimin aile sonrasındaki bölümünde çocuklarımızın sevgiyle, özenle, yaşayarak ve oyunayarak hayatı öğrenmeleri, ahlaki ve vicdan değerlerini en üst seviyede geliştirmek, yeni deneyimler kazanmalarını sağlamak için sıcak, güvenli ve temiz bir yuva ve eğitim sunmak temel prensibimizdir.

 

AMACIMIZ:

Yarınlarımızı emanet edeceğimiz çocuklarımızın eğitimlerini mutlu sürdürmeleri için ‘DOSTLUK, SEVGİMİZİ, BİLGİMİZİ ve HOŞGÖRÜMÜZÜ’ onlarla paylaşıyoruz. Çocuklarımıza sımsıcak sevgi dolu bir yuva vaadediyoruz. Çocuklarımızın okul ortamında düzgün davranış modellerini öğrenmesi, kendine güven duyması, öz bakım, ince kas, motor hareketlerinin geliştirilmesi, akranlarıyla ve öğretmenleriyle uygun iletişim kurmayı öğrenmeleri, görsel-işitsel, el – vücut – dil becerilerinin arttırılması ve sosyalleşmelerini sağlamayı amaçlıyoruz.

Bir çok ana okulunun dikkat etmediği veya önemsemediği yada maliyetinden kaçtığı beslenme maksimum düzeyde önemsenmekte ve Bu konu (Emekli Uzman Hemşire Olan) Kurucu Müdürümüz tarafından birebir takip edilmektedir. Yemeğin çocuk beslenmesine uygunluğu, ağız tadına uygunluğu, her zaman taze ve yerinde pişiriliyor olması kadar bizler için önemli olan diğer bir husuta kullanılan malzeme, yağ,et ve süt ürünlerinin hassasiyetlerimize uygun, temiz ve güvenilen kurumlardan temin edilen mahsursuz ürünlerden seçilmesidir. Sağlıklı bir nesil temel ilkemizdir.

 

SEVGİ DOLU SICAK YUVAMIZDA EĞİTİM EĞİTİM FELSEFEMİZ:

Eğitim sistemimiz; çocuklarımızın ileriki yaşlarda göreceği Milli Eğitim Bakanlığının da öğretim programında yer alan Çoklu Zekâ Kuramı üzerine kurulmuş olup, öğrenci merkezlidir. Çocukların gelişimi dikkatle izlenir, desteklenmeye ihtiyaç duyulan kısımlar birebir ilgiyle geliştirilir. Grup çalışmalarında zekânın ön plana çıkması hedeflenmektedir. Yetenekleri keşfedilerek desteklenir ve aileyle paylaşılır.

Uygulamalı eğitim (yaparak, yaşayarak öğrenme) en önemli ilkelerimizden biridir. Çocukların ilgi alanlarını göz önünde bulundurarak buna uygun eğitim programı yapılandırırız. Çocukların bireysel gelişimini, sosyalleşmesini, kendini ifade edebilmesini, yeni bilgiler öğrenmesini ve bunları paylaşmasını sağlayacak çeşitli aktivitelerimiz bulunmaktadır. Eğitim programlarımız yıllık olarak hazırlanır ve çocuk okula başladığı ilk günden itibaren siz değerli velilerimize sunulmaktadır.

Çalışma Saatleri

Pazartesi

SABAH:08:00 AKŞAM:18:00

Salı

SABAH:08:00 AKŞAM:18:00

Çarşamba

SABAH:08:00 AKŞAM:18:00

Peşembe

SABAH:08:00 AKŞAM:18:00

Cuma

SABAH:08:00 AKŞAM:18:00

Cumartesi

-

Pazar

-

Adres

Adresimiz:

Altunizade Mahallesi, Tophanelioğlu Caddesi, İsmailpaşa Sokak, No:5 ÜSKÜDAR/İSTANBUL