Özel Akıl Küpü Anaokulu İstanbul Esenyurt bölgesinde hizmet vermektedir. 15’er kişilik sınıf mevcuduna sahiptir. Hizmet verdiği çocuklar 2 ve 6 yaş aralığındadır. Bu çocukları yaş gruplarına göre sınıflandırarak eğitim sisteminde algıyı ve çocuk başına düşen öğretmen ilgisini arttırmıştır.

Okul saatleri 07:30 ve 19:30 arasında olup çalışan anne ve babaları desteklemektedir.

Okulun kendine ait psikolojik danışmanı ve rehberlik servisi sayesinde çocuklarınızın okul içerisinde gelişimleri ve kazanımları takip edilmektedir. Çocukların potansiyelleri ve ilgi alanları ortaya çıkarılarak bu yönde ilerlemelerine olanak tanınmaktadır.

Yapılan araştırma ve gözlemler sonucu elde edilen bilgiler velilerle paylaşılmaktadır. Velilere belirli zaman aralıklarına rapor olarak sunulan bu veriler, çocuk takibini oldukça kolaylaştırmaktadır. Anaokulu çim halı zeminli bir oyun bahçesine sahiptir. Bu oyun bahçesi içinde top havuzu, salıncak, kaydırak gibi çeşitlik oyuncaklara sahiptir.

Ayrıca uygun havalarda bahçe içinde etkinlik ve ders yapmakta mümkündür. Etkinlik ve çalışmalar sonucu gelişme çağında dinlenmeye de ihtiyaç duyan çocuklarımız için anaokulu uyku odaları tasarlamıştır. Bu uyku odalarının temizliği günlük olarak yapılmaktadır.

Ayrıca fiziksel imkanlarına dahil olarak yemekhane, açık ve kapalı oyun alanlarına da sahiptir. Okulun içerisinde kendi güvenlik sistemi bulunmaktadır. Özel Akıl Küpü Anaokulu İstanbul Esenyurt bölgesinde hizmet vermektedir. 15’er kişilik sınıf mevcuduna sahiptir. Hizmet verdiği çocuklar 2 ve 6 yaş aralığındadır. Bu çocukları yaş gruplarına göre sınıflandırarak eğitim sisteminde algıyı ve çocuk başına düşen öğretmen ilgisini arttırmıştır.

Okulun iç dizaynı olası kazaları önlemek adına ve eğitim sistemini de destekler yapıda dizayn edilmiştir. Okulun sportif alanda etkinleri içerisinde jimnastik ve beden dersleri bulunmaktadır. Sanatsal anlamda gelişimi destekleyecek özelliğe sahip tiyatro ve drama dersleri de verilmektedir. Öğretmen kadrosu kendi branşlarında uzman kişilerden oluşmaktadır. Okulun kulüpleri arasında müzik ve gezi kulübü bulunmaktadır.

Gezi kulübün düzenlediği geziler çocukların eğitimlerini desteklemeye yönelik ve yaşayarak öğrenmeyi amaçlayan sinema, tiyatro, müze, doğa, çocuk gösterileri gezileri şeklindedir. Özel günlerde ve haftalarda konuya uygun olarak düzenlenen aktivite ve etkinliklere yer vermektedir.

 

Çalışma Saatleri

Pazartesi

07:30-19:30

Salı

07:30-19:30

Çarşamba

07:30-19:30

Peşembe

07:30-19:30

Cuma

07:30-19:30

Cumartesi

-

Pazar

-