Özel 7 Cüceler Anaokulları, Millî Eğitim Bakanlığına bağlı çağdaş yaklaşım modeliyle bilimsel ve teknolojik gelişmeleri takip ederek özümseyen, güçlü akademik kadrosuyla ülkemize aydınlık nesiller yetiştirmek, amacıyla 1994 yılında ilk kurumunu açarak başlamıştır.

7 Cüceler Anaokulları iki şubeden oluşup, şubeleri yaş gruplarına göre ayırmış ve her biri 670 metrekare iç alan ve 300 metrekare dış alan içinde hizmet vermektedir. Okulumuzda, kapalı yüzme havuzu, ferah sınıflar, etkinlik alanları, oyun salonu ve geniş bahçe bulunmaktadır.

Okul öncesi dönem, insan yaşamının temelini oluşturur. Çocuklarımızı; sorgulayan, düşünen, araştıran, etkin iletişim kuran, risk alabilen, bilgi ve prensip sahibi olan, açık fikirli, dengeli, dönüşümlü düşünen, başkalarını önemseyen, kendi duygularını da anlayabilen bireyler olarak yetişebilmesi için özel olarak planlanmış bir eğitim programı uygulamaktayız.

7 Cüceler Anaokulunda çocuklarımız, kendi ilgi yetenek ve ihtiyaçları doğrultusunda çeşitli yaratıcı etkinliklerle, YAPARAK ve YAŞAYARAK ÖĞRENME modeli ile etkin bir şekilde öğrendiklerini uygulama fırsatını yakalarlar. Geziler, ziyaretler, sınıf içi tartışmalar, zeka oyunları, proje çalışmaları, Fen ve Doğa çalışmaları, çocuğun sorgulayıcı, araştırmacı, yaratıcı girişken ve başkalarının düşüncelerine açık olma özelliklerini geliştirmelerini destekler.

Çocuklarımızın bir insan ve bir öğrenci olarak belki de tek olarak özellikleri, benzersiz olmalarıdır. Kişinin zekası parmak izi kadar eşsizdir.

Her öğrencinin kolaylıkla öğrenebileceği bir yol, yetenekli olduğu bir beceri alanı mutlaka vardır. Önemli olan eğitimciler olarak, çocukların ilgi ve yeteneklerini dikkatle gözlemleyerek, onların kendilerini güçlü hissettikleri alanları keşfedebilmektir.

Eğitim programımız Milli Eğitim Programına paralel olarak, yeni ve bilimsel metotlarla destekleyerek uygulamaktayız.( Bakalorya (PYP), Çoklu Zeka, Montessori Programı )

Çalışma Saatleri

Pazartesi

SABAH:08:00 AKŞAM:18:00

Salı

SABAH:08:00 AKŞAM:18:00

Çarşamba

SABAH:08:00 AKŞAM:18:00

Peşembe

SABAH:08:00 AKŞAM:18:00

Cuma

SABAH:08:00 AKŞAM:18:00

Cumartesi

-

Pazar

-

Adres

Adresimiz:

Cumhuriyet mah. Evren sok. No:4 Beykent / Büyükçekmece / İstanbul