Bahar Erdem Anaokulu, bir annenin çocukları için kurduğu hayali diğer çocuklar için de gerçekleştirme arayışının ürünüdür. Çocukların bireysel farklılıklarına saygılı, özgür bir ortamda, yaşayarak öğrenmelerine, keşfetmelerine rehberlik eden bir alternatif okul hayaliyle bir araya gelmiş bir ekibiz. Biz işte bu ortak hayali ekip olarak paylaştık, sevgiyle büyüttük, geliştirdik.
Felsefemiz onların içlerindeki çocuğu kaybetmeden büyümeleri için, zaten sahip oldukları yüksek potansiyeli ortaya çıkarma ve yaşamdaki duruşlarını keşfetme yolunda onları desteklemek.

Yaklaşımımız

Bahar Erdem Anaokulu’nun alternatif eğitim yaklaşımı;

Malaguzzi, Montessori, Vygotsky, Tolstoy, Piaget, Steiner, Neill, Holt, Gardner ve Dewey gibi ilerlemeci, bütünsel ve özgürlükçü eğitimciler ve düşünürlerden etkilenir.

Eğitim programımız Montessori, Waldorf, Reggio Emilia gibi farklı yaklaşımları temel alır ve eğitim ve insan gelişimi gibi farklı disiplinlerde yapılan yeni bilimsel çalışmalar ve özgür okullar, demokratik okullar gibi farklı uygulamalar da takip edilerek sürekli geliştirilir.

 

  • Çocuk merkezli ve esnek bir eğitim programı
  • Yaratıcılığa ve aktif öğrenmeye olanak sağlayan bir öğrenme ortamı
  • Kapalı bir ortam olan sınıftaki eğitici faaliyetlere odaklanan klasik eğitim anlayışı yerine çocukların mümkün olduğunca doğal malzemelerle etkileşim içinde olmasını sağlamak
  • Çocukların okuldaki öğrenme sürecine aileleri fikirleriyle ve etkileşimleriyle dahil edebilmek

 

 

 

 

 

 

Çalışma Saatleri

Pazartesi

08.30-17.00

Salı

08.30-17.00

Çarşamba

08.30-17.00

Peşembe

08.30-17.00

Cuma

08.30-17.00

Cumartesi

-

Pazar

-

TAM GÜN PROGRAMI 08:30-17:00 YARIM GÜN SABAH PROGRAMI 08:30-12:15 YARIM GÜN ÖĞLEN PROGRAMI 12:45-17:00

Mesaj Gönder